Wizyta delegacji Beijing Union University

W dniu 5-6 grudnia 2018 r. złożyła wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim delegacja z pekińskiego Beijing Union University w składzie: prof. Ye Xiao, Deputy Dean of College of Applied Arts and Science, prof. Wang Meiping, Deputy Dean of Tourism College, prof. Chen Jianbin,  Deputy Dean of Business College i pani Liu Jing, Program Officer of Division of International Exchange & Communication i spotkali się z władzami i przedstawicielami Wydziału Filologicznego.

W zebraniu udział wzięli m.in. prodziekan dr hab. Władysław Witalisz, dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Barbara Michalak-Pikulska oraz reprezentujące sinologię dr hab. Joanna Grzybek oraz dr Katarzyna Sarek.

Podczas spotkania zarysowano wstępny plan przyszłej współpracy mający na celu wymianę doświadczenia pracowników naukowych obu jednostek, gościnne wykłady i wymianę studencką. Poruszono również tematy związane z rozwojem długoterminowej współpracy i przyszłymi polami kooperacji.

6 grudnia odbyło się spotkanie gości ze studentami sinologii zainteresowanymi wyjazdem do Chin na obóz letni, a także na semestralne lub roczne kursy języka chińskiego. Członkowie delegacji przedstawili swoją uczelnię i kierunki studiów, możliwości zdobycia stypendiów i perspektywy związane ze studiowaniem w Chińskiej Republice Ludowej.